OFERTA FILMY


Filmy promocyjne, reklamowe
Dotrzyj do klienta za pomocą krótkiego, dynamicznego spotu promującego Twoje usługi lub produkty. 

Filmy korporacyjne, videowizytówki firm
Wizerunek Twojej firmy może się znacznie wzmocnić dzięki tak silnemu narzędziu marketingowemu jakim jest film. Oferujemy wykonanie filmu przedstawiającego w atrakcyjny sposób Waszą firmę. Dla nowych czy małych firm o ograniczonym budżecie, proponujemy videowizytówkę. Poza prezentacją w internecie (strona firmy, facebook) film przykuje uwagę także na targach czy konferencjach.

Reportaże z imprez sportowych, wydarzeń kulturalnych, koncertów
Organizujesz imprezę sportową lub kulturalną? - nie zapomnij o dobrej relacji - nie tylko zwiększysz krąg odbiorw, ale także zadbasz o wizerunek sponsorów - impreza trwa krótko a film zostaje w internecie na zawsze. Materiał z relacji z powodzeniem wykorzystasz w przyszłości do promocji Swoich kolejnych imprez.

Videoprezentacje produktów

Pokaż potencjalnym klientom swój produkt! Wykonujemy filmy przedstawiające produkty
z każdej strony (filmy obrotowe), ze zbliżeniami na detale i z wyszczególnieniem istotnych elementów, kolorów i faktury. Videoprezentacja dodatkowo może w pełni przedstawiać funkcjonalność danego przedmiotu, sposób użycia cz montażu, znacznie lepiej niż zdjęcia.


Filmy dokumentalne, edukacyjne

Filmy konferencyjne, szkoleniowe, wywiady

Teledyski, lipduby, making of'yDZIĘKI UMIEJĘTNOŚCIOM ZDOBYTYM W CZASIE REALIZACJI WIELU PROJEKTÓW ORAZ WYKORZYSTANIU NOWOCZESNEGO SPRZĘTU FILMOWEGO I STACJI MONTAŻOWEJ TWORZYMY FILMY CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ WYSOKĄ JAKOŚCIĄ OBRAZU, NIEBANALNYMI KADRAMI I NIESAMOWITĄ PLASTYKĄ.  DZIĘKI POSTPRODUKCJI NASZE FILMY WZBOGACONE SĄ W ODPOWIEDNIĄ DO KLIMATU KOLORYSTYKĘ  A TAKŻE PROFESJONALNE UDŹWIĘKOWIENIE.

___________________________________________________________________________________

Zaplecze sprzętowe

REJESTRACJA
- zdjęcia realizujemy za pomocą aparatów LUMIX z wymienną optyką w rozdzielczości FullHD, wyposażonych w szeroki zestaw obiektywów, które dobieramy odpowiednio do warunków - poza standardowymi obiektywami (jasne stałogoniskowe) dysponujemy także specjalistycznymi: teleobiektywy o dużym przybliżeniu czy obiektywy makro lub ultraszerokokątne. Uzupełnieniem jest niezawodna kamera sportowa GoPro Hero 4 wraz z gimbalem. Zdjęcia lotnicze zlecamy profesjonalnej firmie z odpowiednimi uprawnieniami.

STABILIZACJA
- niezwykle ważna rzecz w filmie, nic tak nie potrafi zepsuć produkcji jak rozstrzęsione ujęcia z ręki. W systemach stabilizacji poza solidnymi statywami i rigiem naramiennym wykorzystujemy 5-metrowe ramię kamerowe (kran), jazdę - slider, steadicam oraz 3-osiowy gimbal do GoPro.


OŚWIETLENIE
- bez światła nie ma dobrych zdjęć, a we wnętrzach z reguły światło zastane jest albo słabe albo mało filmowe / plastyczne. Dlatego mamy na stanie odpowiedni zestaw lamp studyjnych o temperaturze barwowej światła dziennego (panele fluorescencyjne i lampy LED) jak i sztucznego (światło żarowe, lampy fresnel).
Także dysponujemy zestawem lamp ledowych zasilanych akumulatorami, do realizacji zdjęć w plenerach, bez dostępu prądu.


DŹWIĘK
- standardowo przy zdjęciach używamy zewnętrznego mikrofonu i dodatkowego rejestratora audio. Jeśli produkcja wymaga nagrywania licznych dialogów, wtedy to kwestię powierzamy profesjonalnej ekipie dźwiękowców.

PERYFERIA
- by na planie praca przebiegała sprawnie oraz realizowane zdjęcia były na odpowiednim poziomie, wykorzystujemy także wiele dodatków - m.in. mattebox, zestaw filtrów, monitor poglądowy, follow focus.


Wyposażenie studia: oświetlenie studyjne - błyskowe wraz z modyfikatorami (softboxy, beatydish, blendy itp.), stół i namiot bezcieniowy, stolik obrotowy.


__________________________________________________________________________________

WYCENA PRODUKCJI

Jest to niezwykle trudna sprawa, jeśli zleceniodawca nie ma sprecyzowanych szczegółów co do filmu - niestety najczęściej takie zapytania o cenę dostajemy. Także wcześniej należy dokładnie określić jakiego filmu oczekujemy, co będzie wykorzystane przy jego produkcji, ile jest lokalizacji, ile czasu będą trwały zdjęcia, jaka jest docelowa długość filmu itp. Z tym ostatnim trzeba pamiętać, że sam czas trwania filmu z reguły nie jest proporcjonalny do ceny - minutowy film reklamowy, może być wielokrotnie droższy, niż prosty w montażu godzinny film ze szkolenia. Do ważnych czynników wpływających na cenę należą m.in. wykorzystanie ujęć lotniczych, grafiki i animacje, rodzaj podkładu muzycznego, wykorzystanie tekstu lektorskiego czy nagrywanie dialogów. Znaczny wzrost ceny filmu będzie miał miejsce w produkcjach, w których występują aktorzy, co wiąże się także z pracą reżysera na planie.
 
Dla ogólnego zorientowania się w kosztach produkcji filmu podam kilka kwot:
- dzień zdjęciowy operatora - od 400zł, wykorzystanie kranu czy oświetlenia, odpowiednio podnosi cenę; w przypadku krótkich i prostych zdjęć w naszej okolicy, możemy zaproponować niższą stawkę.
- realizacja ujęć w trudnym terenie / złej pogodzie / połączona z wyprawami pieszymi w teren górski - od 600zł za dzień zdjęciowy - tutaj mamy spore doświadczenie a także odpowiedni sprzęt, który bez problemu zmieścimy w plecaku.

-  montaż filmu - najprostsze produkcje, krótkie i z niewielką ilością scen, możemy zrealizować już w granicach 200-500zł, ale dobrze zrealizowany film z licznymi scenami, dynamiką i montażem pod muzykę, to koszt często przekraczający 1000zł.
- muzyka do filmu to koszty od 100zł w górę, przy produkcjach 2-3 minutowych.


Biorąc pod uwagę powyższe - prosty film promocyjny / reklamowy / videowizytówka firmy możemy zrealizować w cenie 700-1000zł., jednak na porządną produkcję trzeba przeznaczyć już kwoty co najmniej 2-3 krotnie wyższe.
Koszt produkcji videorelacji z jednodniowej imprezy sportowej to co najmniej 800-1000zł.
 

Videoprezentacja produktów w studiu:
- film 360 stopni na stoliku obrotowym to koszt 40-100zł, za przedmiot małych gabarytów (do 50 cm), przy większej ilości podobnych przedmiotów, cena oczywiście odpowiednio maleje za całość zlecenia.

- film prezentujący produkt z wielu ujęć (ujęcia obrotowe, najazdy i zbliżenia na detale itp.), wraz z podpisami lub lektorem to koszt 200-800zł.
 Komentarze

Popularne posty